Tým Vírníkové školy

Jan Tutoky

Zakladatel školy

Život přináší změny. I v pětapadesáti se můžete vydat vzhůru! Já jsem se do vírníků zamiloval na první pohled. Jednou jsem se proletěl a bylo hotovo. Člověk by měl radost šířit dál, s dokumenty Srdcaři.cz se o to snažíme už roky. A jak se moje radost z letu prohlubovala, zapálil jsem pro létání vírníkem i další přátele a rozhodli jsme se zřídit pro vás vírníkovou pilotní školu v Příbrami. Do té doby jsem se vydával spíše opačným směrem. S radostnou větou “vzhůru dolů” jsem se nořil do hloubek jezer a moří. Stejně tak mám dodnes pusu do rohlíku i za řídítky motorek.

Rád si popovídám a proletím se s každým, koho létání vírníkem láká. K nebesům se dá mířit v každém věku. Stát se pilotem vírníku je teď snazší, než jsem si sám před lety představoval.

Filip Tutoky

Spoluzakladatel školy a instruktor

Nikdy mě nenapadlo, že bychom mohli létat. Jak píše táta výše, bavily nás hlavně motorky, auta a vše co se hýbe. Ale po prvním výletu ve vírníku bylo rozhodnuto. Jakmile člověk pochopí, jak celý stroj funguje a jednou ho zkusí ovládat, zjistí, že ho nutně potřebuje.

Martina Keclíková

Manager školy

V naší Vírníkové škole se starám o vše od organizace první teorie až po zajištění závěrečných zkoušek. Mám na starosti hladký průběh celého vašeho leteckého kurzu. Dokážu instruktory, stroje i vzdušný prostor zkoordinovat tak, aby váš pilotní výcvik proběhl přesně podle plánu.

Roman Lenc

Letecký instruktor

Je instruktorem teoretického a praktického výcviku. Současně bedlivě hlídá, aby naše stroje byly ve 100% kondici a naše létání bylo vždy naprosto bezpečné.
„A můžu potvrdit, že létání propadne každý, kdo se jednou proletí. Sám jsem živým příkladem. Na kontě už mám přes 1000 nalétaných hodin a těším se na další.“

Bezpečnost vírníkového létání souvisí s jeho geniálně jednoduchým technickým řešením, převzatým z jiných kategorií letectví. Roli hraje také intuitivní a velmi snadné ovládání, shodnost standardního i nouzového přistání nebo povinný, častý a důkladný servis strojů.

Chuť naučit se létat. Základní lékařská prohlídka, věk 15 – 100 let. Absolvování kurzu pilota ultralehkého vírníku, který společně zvládneme u nás ve škole.

1 hodina = 4 700 Kč
0/5 hodiny = 2 700 Kč
Ceny jsou bez DPH.

Ano. Létání vírníkem spadá pod Leteckou amatérskou asociaci. Potřebnou kvalifikací je pilot ultralehkého vírníku.

K získání pilotního průkazu potřebujete odlétat minimálně 20 hodin v naší škole a složit zkoušku. Detailnější informace najdete tady.

Cena za absolvování Vírníkové školy a získání pilotního průkazu ULV (pilota ultra lehkých vírníků) se pohybuje v rozmezí 100 – 200 tis. Kč, dle potřeby odlétaných hodin s instruktorem.
Detailní ceník výcviku pilota ULV
Teoretická příprava 2x2dny – 6 500 Kč
Teoretická příprava pro držitele jiné pilotní licence – 2 000 Kč
Hodina s instruktorem Kallithea – 4 900 Kč
Hodina s instruktorem na vlastním stroji – 1 500 Kč
Ceny jsou uvedeny bez DPH.
Cena neobsahuje přistávací poplatky, které jsou účtovány samostatně v průběhu výcviku.
Pohybují se od 30 do 100 Kč.
Létat musíte podle předpisů a leteckých map. Mimo území letišť a vojenských prostor létáte volně, při dodržení minimálních výšek. Orientace a  navigace ve vzdušném prostoru je součástí základního kurzu Vírníkové školy.