O nás

Tým Vírníkové školy

Jan Tutoky

Zakladatel školy

Život přináší změny. I v pětapadesáti se můžete vydat vzhůru! Já jsem se do vírníků zamiloval na první pohled. Jednou jsem se proletěl a bylo hotovo. Člověk by měl radost šířit dál, s dokumenty Srdcaři.cz se o to snažíme už roky. A jak se moje radost z letu prohlubovala, zapálil jsem pro létání vírníkem i další přátele a rozhodli jsme se zřídit pro vás vírníkovou pilotní školu v Příbrami. Do té doby jsem se vydával spíše opačným směrem. S radostnou větou “vzhůru dolů” jsem se nořil do hloubek jezer a moří. Stejně tak mám dodnes pusu do rohlíku i za řídítky motorek.

Rád si popovídám a proletím se s každým, koho létání vírníkem láká. K nebesům se dá mířit v každém věku. Stát se pilotem vírníku je teď snazší, než jsem si sám před lety představoval.

Filip Tutoky

Spoluzakladatel školy

Nikdy mě nenapadlo, že bychom mohli létat. Jak píše táta výše, bavily nás hlavně motorky, auta a vše co se hýbe. Ale po prvním výletu ve vírníku bylo rozhodnuto. Jakmile člověk pochopí, jak celý stroj funguje a jednou ho zkusí ovládat, zjistí, že ho nutně potřebuje.

Martina Keclíková

Manager školy

V naší Vírníkové škole se starám o vše od organizace první teorie až po zajištění závěrečných zkoušek. Mám na starosti hladký průběh celého vašeho leteckého kurzu. Dokážu instruktory, stroje i vzdušný prostor zkoordinovat tak, aby váš pilotní výcvik proběhl přesně podle plánu.

Roman Lenc

Letecký instruktor

Je instruktorem teoretického a praktického výcviku. Současně bedlivě hlídá, aby naše stroje byly ve 100% kondici a naše létání bylo vždy naprosto bezpečné.
„A můžu potvrdit, že létání propadne každý, kdo se jednou proletí. Sám jsem živým příkladem. Na kontě už mám přes 1000 nalétaných hodin a těším se na další.“

Ivan Dvořák

Letecký instruktor

Instruktror ULV a celoživotní pilot ULV a padákových kluzáků s celkovým náletem přes 1000 hodin

Petr Boháč

Letecký instruktor

Více jak 3500 hodin strávených ve vzduchu, ATPL, FI PPL (A) LAPL, PPL NIGHT, a mimo jiné instruktor ULV

Bezpečnost vírníkového létání souvisí s jeho geniálně jednoduchým technickým řešením, převzatým z jiných kategorií letectví. Roli hraje také intuitivní a velmi snadné ovládání, shodnost standardního i nouzového přistání nebo povinný, častý a důkladný servis strojů.

Chuť naučit se létat. Základní lékařská prohlídka, věk 15 – 100 let. Absolvování kurzu pilota ultralehkého vírníku, který společně zvládneme u nás ve škole.

1 hodina = 4 700 Kč
0/5 hodiny = 2 700 Kč
Ceny jsou bez DPH.

Ano. Létání vírníkem spadá pod Leteckou amatérskou asociaci. Potřebnou kvalifikací je pilot ultralehkého vírníku.

K získání pilotního průkazu potřebujete odlétat minimálně 20 hodin v naší škole a složit zkoušku. Detailnější informace najdete tady.

Cena za absolvování Vírníkové školy a získání pilotního průkazu ULV (pilota ultra lehkých vírníků) se pohybuje v rozmezí 100 – 200 tis. Kč, dle potřeby odlétaných hodin s instruktorem.
Detailní ceník výcviku pilota ULV
Teoretická příprava 2x2dny – 6 500 Kč
Teoretická příprava pro držitele jiné pilotní licence – 2 000 Kč
Hodina s instruktorem Kallithea – 4 900 Kč
Hodina s instruktorem na vlastním stroji – 1 500 Kč
Ceny jsou uvedeny bez DPH.
Cena neobsahuje přistávací poplatky, které jsou účtovány samostatně v průběhu výcviku.
Pohybují se od 30 do 100 Kč.
Létat musíte podle předpisů a leteckých map. Mimo území letišť a vojenských prostor létáte volně, při dodržení minimálních výšek. Orientace a  navigace ve vzdušném prostoru je součástí základního kurzu Vírníkové školy.

Změňte vaše letecké sny v realitu

Zavolejte, naplánujeme vaše první lekce ve vírníku

  • 731 156 705

Chci dostávat leteckou poštu

    (Vaše data s nikým nesdílíme. Slouží nám pro zasílání školních zpráv.)

    Kontaktní údaje