Prodej vírníků

Prodáme vám jeden z našich spolehlivých strojů

Chcete si koupit vírník?

Držitelé pilotního průkazu si u nás mohou vírníky i koupit. Vyplňte kontakt. Zavoláme.

  Vyberte si stroj:

  Autogyro Cavalon 914
  1 620 000,- Kč

  Radio ATR833-LCD, Funkwerk Anténa k rádiu ATR 833, kabeláž k rádiu ATR 833, vario 57 mm v m/s , zadní botičky kol, vytápění interieru, boční trimování včetně ukazatele LED …

  NRA Kallithea 915iS
  105 000 €

  Radio, odpovídač, anténa k rádiu,  vario, zadní botičky kol, vytápění interieru, boční trimování včetně ukazatele LED …

  Často kladené otázky

  1 hodina = 3 500 Kč
  kredit 10 hodin = 32 000 Kč (3 200 Kč/h)

  kredit 20 hodin = 58 000 Kč (2 900 Kč/h)

  Cena pronájmu vírníků je za „mokrou“ hodinu – tedy včetně paliva, povinného ručení, havarijního pojištění s 5% spoluúčastí. Cena je bez DPH.
  1 hodina = 2 600 Kč
  Cena pronájmu vírníků je za „suchou“ hodinu – tedy bez paliva, včetně povinného ručení, havarijního pojištění s 5% spoluúčastí. Cena je bez DPH.
  Cena neobsahuje přistávací poplatky, které se pohybují od 30 do 50 Kč, dle konkrétní lokace.
  1 hodina = 4 700 Kč
  0/5 hodiny = 2 700 Kč
  Ceny jsou bez DPH.
  Létat musíte podle předpisů a leteckých map. Mimo území letišť a vojenských prostor létáte volně, při dodržení minimálních výšek. Orientace a navigace ve vzdušném prostoru je součástí základního kurzu Vírníkové školy.

  Menší než radost, kterou vám stroj přinese. Cena vírníka odpovídá lepšímu autu, pohybuje se zhruba od 1 do 3. mil. Kč, dle počtu nalétaných hodin.

  U nás si ale můžete pořídit i pěkný zánovní kousek. Cena těchto krasavců s menším náletem začíná od 700 000 Kč. Generální ředitel našeho servisu s vámi moc rád probere všechny detaily, stačí nám napsat.

  Ve vírníku letíte rychlostí 40 – 160 km/h, záleží na typu vírníku, povětrnostních podmínkách a zatížení. Pohodlná cestovní rychlost je 120-140 Km/h, prodlužuje se tak i délka doletu.

  Podle předpisů je minimální výška 150 m – mimo zastavěné území. Dle letové příručky může vírník nastoupat až do 3 km. Za nás jsou ideální nižší povolené výšky, kdy stále můžete pozorovat i drobnější objekty pod sebou.

  Dle současné legislativy, po dodržení odstupů od zástavby, můžete přistát kdekoliv, kde nám to délka plochy dovolí. A také, kde nám to dovolí majitel. Pozor si dáváme na kvalitu plochy, směr větru a překážky před a za plochou. Nepřistáváme na plochách, které nemáme zmapované už předem ze země. Letiště je možné používat bez omezení.

  Vírník v plném zatížení uletí minimálně 500 km. Záleží také na větru. Podle jeho směru a síly si ke zmiňovaným 500 km přičteme nebo odečteme.

  Jasně. Co vám jazykové znalosti dovolí. Leteckou řečí je angličtina. Stačí složit velmi jednoduchou zkoušku na ČTU a získat tak neomezený průkaz radiotelefonisty.

  V určité úpravě je možné s vírníkem cestovat také po silnici. Jeho rychlost je omezena na 40 km/h a námi vyzkoušený reálný dojezd je 40 km. K jeho provozu na pozemních komunikacích je potřebný řidičský průkaz skupiny B. A nesmíte se bát fotoaparátů a obdivných pohledů.

  Některá letiště si za přistání, parkování a jiné podobné služby účtují poplatky. Je to pochopitelné. Oni nám něco poskytují a my jim za to zaplatíme. Ve velké většině se jedná o poplatky symbolické, pohybující se od 30 do 100 Kč.

  Změňte vaše letecké sny v realitu

  Zavolejte, naplánujeme vaše první lekce ve vírníku

  • 731 156 705

  Chci dostávat leteckou poštu

  Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, ať víte o všech našich novinkách.

   (Vaše data s nikým nesdílíme. Slouží nám pro zasílání školních zpráv.)

   Kontaktní údaje